1. Nové vozidlá
 2. Yaris Cross

Výnimočné funkcie v štandardnej výbave

Zájdite ešte ďalej v novej dynamickej Toyote Yaris Cross. Je ako stvorená do mesta aj za jeho hranice a disponuje výnimočnými funkciami vo všetkých stupňoch výbavy.

arrow right
arrow left
 • Zrodená do mesta

  Kompaktné rozmery v spojení s vyvýšenou polohou za volantom ako v SUV.

 • Vysoký posed, skvelý pocit

  Vyvýšená poloha sedadla je kľúčom k bezpečnej jazde bez stresu.

 • Zosynchronizujte sa s aplikáciou MyToyota

  Vďaka jednoduchému mobilnému pripojeniu sa každá cesta začína jediným ťuknutím.

 • T-Mate vám vždy kryje chrbát

  Bezpečnostné systémy sú navrhnuté tak, aby vám prinášali pokoj na cestách.

 • Jazdite po svojom s hybridným pohonom

  S novým pokročilým motorom Hybrid 130 zvládnete účinne a optimálne každú cestu.

 • Okúzlite eleganciou SUV

  Dajte o sebe vedieť – s novým modelom Yaris Cross upútate pozornosť všade, kam prídete.

 • Priestor, do ktorého môžete vniesť život

  Vzdušná a svetlá kabína poskytuje dostatok miesta pre všetkých.

 • Zabezpečte svoj Yaris Cross

  Komplexná záruka na ochranu vozidla, ktoré vás sprevádza životom.

POST https://aph-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/grade-selector/sk/sk?modelId=5c933238-df10-41c5-b921-a2e4d25ef931&gclid=CjwKCAjwqMO0BhA8EiwAFTLgIMEgX0IXZ-RA6nGXu5NhLVUxwvFLRbSq4vfp3YvMTHcq-URHpCMKwRoCxG4QAvD_BwE

Forced client side injection based on cached strategy

 • HYBRID 115

  Pohonná jednotka
  Hybrid
  Výkon
  116 koní
  Spotreba paliva
  4.5 – 5.1 l/100km
  Emisie CO₂
  101 – 115 g/km
  Zrýchlenie 0–100 km/h
  11.2 s
 • HYBRID 130

  Pohonná jednotka
  Hybrid
  Výkon
  130 koní
  Spotreba paliva
  4.5 – 5.2 l/100km
  Emisie CO₂
  101 – 116 g/km
  Zrýchlenie 0–100 km/h
  10.7 s

Najčastejšie otázky

Elektrifikovaný pohon: odpovede na vaše otázky

Spoločnosť Toyota začala hybridnú revolúciu pred viac ako 25 rokmi a dodnes pokračuje vo svojom úsilí o svet s nižšími emisiami. Hybridné vozidlá sú vybavené kombináciou elektrického pohonu a výkonného zážihového motora, vďaka ktorej prinášajú pohodlie a výkon bez námahy.

Hybridné vozidlá, ktoré plynule prepínajú medzi spaľovacím motorom a účinným elektrickým pohonom, obsahujú dva zdroje energie: zážihový motor a elektromotor.

Hybridné vozidlá dokážu využívať elektrickú energiu na rozjazd a dokonca aj na jazdu ustálenou rýchlosťou do 50 km/h. Keďže väčšina hybridných vozidiel značky Toyota má pohon bez nutnosti nabíjania, keď sa vybije akumulátor, prebytočná energia z motora ho znova nabije.

Hybridné vozidlá disponujú priekopníckou technológiou akumulátora bez nutnosti nabíjania. Sú známe ako „hybridné elektrické“, pretože majú dva zdroje energie. To znamená, že na rozdiel od čisto elektrických vozidiel a plug-in hybridných vozidiel ich nemusíte pripájať do siete, aby ste im dobili akumulátor.

Priekopnícka technológia akumulátorov v hybridných vozidlách značky Toyota je vyrobená tak, aby vydržala celú životnosť vozidla. V skutočnosti sú niektoré mechanické prvky, ako napríklad spojka, alternátor a štartér, úplne odstránené, čo ešte viac znižuje riziko nepredvídaných nákladov v budúcnosti. A nielen to, na všetky komponenty hybridného vozidla, vrátane hybridného akumulátora, sa vzťahuje záruka 5 rokov/100 000 km*. *Podľa toho, čo nastane skôr.

Existujú tri typy hybridných elektrických vozidiel: mild hybridné, plne hybridné a plug-in hybridné. Mild hybridné vozidlá využívajú elektromotor len na podporu motora počas zrýchľovania a ustálenej jazdy, pretože elektromotor nedokáže poháňať vozidlo samostatne. V prípade plne hybridného vozidla Toyota alebo hybridného vozidla bez nutnosti nabíjania môžete využívať výhody čisto elektrického pohonu až počas 80 % jázd v meste, pri jazde rýchlosťou až do 50 km/h. Plug-in hybridné vozidlá fungujú rovnako ako hybridné, ale majú vyššiu kapacitu akumulátora, ktorá im zaisťuje vyšší elektrický výkon.

Prehlásenia


 

*Vďaka kombinácii výkonu vysokoúčinného zážihového motora a elektromora(-ov) sa hybridné vozidlá značky Toyota bez nutnosti dobíjania dokážu dobíjať samy počas jazdy, spomaľovania alebo brzdenia, čo znamená, že môžete prejsť určitú vzdialenosť v elektrickom režime jazdy a nemusíte ich pripojiť k sieti ani sa obávať o dojazd akumulátora, pretože pri jeho vybití prevezme úlohu zážihový motor. Viac informácií: www.toyota.sk/elektrifikovany

**Viac informácií o našich elektrifikovaných pohonných jednotkách so zážihovým motorom alebo bez neho nájdete na stránke www.toyota.sk/elektrifikovany

***Zavedenie inteligentného digitálneho kľúča sa očakáva v druhej polovici roka 2024. Dostupnosť funkcií a špecifikácie vozidla sa môžu líšiť v závislosti od jednotlivých modelov, stupňov výbavy a dostupnosti na trhu.

Zobrazené funkcie sa týkajú iba nových sériových vozidiel a závisia od stupňa výbavy. Aktivovaním služby MyToyota pre svoje vozidlo si môžete pozrieť kompatibilné funkcie alebo sa obrátiť na miestneho predajcu, ktorý vám poskytne bližšie informácie.