1. Nové vozidlá

Vyberte si stupeň výbavy a motorizáciu

Vyberte si stupeň

3 Možnosti

 • Prius Plug-in Hybrid - Comfort - 5-dv.

  Prius Plug-in Hybrid Comfort

  Hybrid
  5-dv.
  • +
   Multimediálny systém 12,3"
  • +
   Navigačný systém
  • +
   Diaľkové ovládanie klimatizácie

  Zvoliť motorizáciu


  Od

  44 990 €

  Prevodovka s plynule meniteľným prevodom 4x2 | 4X2
 • Prius Plug-in Hybrid - Prestige - 5-dv.

  Prius Plug-in Hybrid Prestige

  Hybrid
  5-dv.
  • +
   Vnútorné spätné zrkadlo s digitálnym displejom
  • +
   Vyhrievanie volantu
  • +
   19" brúsené čierne zliatinové disky kolies (10-lúčové)

  Zvoliť motorizáciu


  Od

  46 990 €

  Prevodovka s plynule meniteľným prevodom 4x2 | 4X2
  • Výkon
   223 k
 • Prius Plug-in Hybrid - Executive - 5-dv.

  Prius Plug-in Hybrid Executive

  Hybrid
  5-dv.
  • +
   Pamäťová funkcia sedadla vodiča
  • +
   Predné sedadlá - odvetrávané
  • +
   Vyhrievané krajné zadné sedadlá

  Zvoliť motorizáciu


  Od

  52 290 €

  Prevodovka s plynule meniteľným prevodom 4x2 | 4X2
  • Výkon
   223 k

Prius, ako ho nepoznáte

Prius vždy vzdoroval konvenciám a búral hranice. Bol prvým modelom značky Toyota s hybridnou technológiou, a ako Plug-in Hybrid sa posunul na ďalšiu úroveň. Jeho dvojitá DNA, kombinuje čisto elektrický pohon na každodenné cesty s efektívnym hybridným pohonom ideálnym na dlhé vzdialenosti. Nový Prius je tu: inteligentný, odvážny, očarujúci.

Rovnaký názov, nová ikona

Nový Prius Plug-in Hybrid, ktorý sa zdokonalil na nepoznanie, vzdoruje očakávaniam. Bez zábran štýlový a účinnejší než kedykoľvek predtým – nový Prius je priekopnícky a nebojácny. Je stelesnením ducha pokroku.

Obloha bez hraníc
Neodškriepiteľný charakter na ceste
Štýl kupé s praktickým využitím
Kultový názov, nový štýl
Solárna strecha
Nabíjanie

Obloha bez hraníc

Niet lepšieho príkladu dômyselnej súhry dizajnu a techniky nového modelu Prius než panoramatická strecha Skyview*, vďaka ktorej jeho vnútorný priestor vypĺňa príjemné slnečné svetlo. *Dostupné ako paket pre výbavu Prestige

Neodškriepiteľný charakter na ceste

Nový Prius je priekopníkom v každom ohľade. Vyznačuje sa novou podmanivou estetikou, ktorá si vyžaduje pozornosť. Jeho výrazný charakter na ceste zvýrazňujú mohutné 19“ disky kolies.

Štýl kupé s praktickým využitím

Funkcia až príliš často ustupuje forme. Ale nie tu. Nový Prius ukrýva kľučky zadných dverí v zadných stĺpikoch, aby nenarúšal svoj ladný štýl kupé.

Kultový názov, nový štýl

Prius. Názov poznáte. Ale takýto ste ho ešte nikdy nevideli – hrdo sa vynímajúci a zvýraznený dramatickým rukopisom zadných svetiel po celej šírke nového modelu Prius Plug-in Hybrid.

Solárna strecha

Solárna strecha* premieňa slnečné svetlo na náboj akumulátora, čím vám poskytuje k dobru bezplatnú energiu. Dokáže generovať až 8 km elektrického dojazdu za deň – alebo 1 200 km za rok. *Štandardné vybavenie vo výbave Executive

Nabíjanie

Využite plný potenciál modelu Prius Plug-in Hybrid s pravidelným nabíjaním, doma alebo na cestách. Časté nabíjanie optimalizuje hnacie ústrojenstvo, znižuje spotrebu paliva a zabezpečuje dlhší čas jazdy v režime EV.

Zámerne dynamický

Inovatívny duch nového modelu Prius sa odráža v jeho nekompromisnom dizajne. Dramatický a aerodynamicky optimalizovaný pokročilý nový Prius Plug-in Hybrid charakterizuje nízka línia strechy a proporcie inšpirované štýlom kupé. Dynamický a emotívny – toto je Prius, aký ste ešte nevideli.

Všetko pod kontrolou
Priestor na oddych
Umenie elegancie
Inteligentné osvetlenie

Všetko pod kontrolou

Stredová konzola ponúka spojenie elegantného dizajnu a kvalitnej funkčnosti. Okrem ergonomickej radiacej páky tu nájdete aj nabíjacie konektory, držiaky nápojov a miesto pre mobilný telefón.

Priestor na oddych

Nový Prius je luxusný svojou jednoduchosťou. Vďaka dlhšiemu rázvoru kolies, rozšírenému komfortu a úplne prepracovanému usporiadaniu interiéru je to jednoducho miesto, kde sa môžete zrealaxovať.

Umenie elegancie

Ladiace dizajnové detaily na prístrojovej doske a ergonomicky tvarované sedadlá vytvárajú ucelenú a osviežujúco bezstarostnú estetiku interiéru.

Inteligentné osvetlenie

Inteligentné osvetlenie interiéru nového modelu Prius vytvára upokojujúcu atmosféru a zároveň je funkčné. Je prepojené s bezpečnostnými a asistenčnými systémami vozidla a blikaním vás môže upozorniť na potenciálne nebezpečenstvo.

Ako doma. Nech ste kdekoľvek

Priestranný, kultivovaný a s inteligentným dizajnom, ktorý je veľmi príjemný na dotyk – nový Prius je skrátka progresívny zvonka i zvnútra. Za volantom sedíte nízko, v dynamickej, no pritom pohodlnej polohe, zatiaľ čo čistá architektúra kokpitu a materiály pôsobiace na zmysly podčiarkujú jeho exkluzívny charakter.

Preskúmajte nový Prius Plug-in Hybrid

Kliknutím na vozidlo nižšie si môžete pozrieť nový Prius Plug-in Hybrid v zobrazení 360°.

 • Dvojitá DNA, jeden cieľ: sloboda

  Hybridná technológia je výkon bez kompromisov. V meste je nový Prius takmer úplne tiché elektrické vozidlo s nulovými emisiami a dojazdom viac ako 72 km* pri pohone len na akumulátor. Ale s integrovaným 2,0-litrovým zážihovým motorom nepozná Prius Plug-in Hybrid žiadne obmedzenia, ani keď sa budete chcieť naplno rozbehnúť a túlať kade-tade.

  * Kombinovaná jazda v závislosti od jazdných podmienok a modelu.

   

Podmanivá jazda

Prečo by ste si mali vyberať medzi účinnosťou a výkonom? Nový Prius Plug-in Hybrid ponúka spojenie elektrického výkonu a výkonu motora a vytvára jeden komplexný obohacujúci zážitok z jazdy. Silný výkon podporuje športová poloha za volantom, svižné riadenie a stabilita dodávajúca sebaistotu.
 • Vyšší výkon, silnejšie zrýchlenie Vďaka výkonu 223 k vám nový Prius dodá pôsobivé zrýchlenie od okamihu, ako oň požiadate. Mimo mesta je nový Prius schopný zrýchliť z pokoja na 100 km/h už za 6,8 sekundy.
 • Jazdite inteligentne so službou hybridného koučingu Funkcia hybridného koučingu v mobilnej aplikácii MyT analyzuje údaje, aby ste mohli jazdiť efektívnejšie. Podstatou jej fungovania je maximalizácia času v režime jazdy na elektrický pohon s akumulátorom, čím sa znižuje spotreba paliva.
 • Režim na každú náladu Nový Prius disponuje prepínateľnými režimami jazdy, vďaka ktorým sa vám prispôsobí podľa vašich potrieb. Ekologický režim Eco podporuje vyššiu efektívnosť jazdy, kým športový režim Sport ponúka ostrejšiu jazdu s lepšou odozvou. Akousi rovnováhou medzi oboma je režim bežnej jazdy Normal. Okrem toho máte možnosť zvoliť si režim elektrického vozidla EV, v ktorom budete jazdiť len na elektrický pohon.
 • Výkonné technológie, plná integrácia

  S novým modelom Prius Plug-in Hybrid máte kontrolu nad vozidlom. Spoza volantu máte prístup k médiám prostredníctvom rýchlej a citlivej 12,3-palcovej dotykovej obrazovky, zatiaľ čo na multifunkčnom 7“  digitálnom displeji TFT pred vodičom môžete sledovať najdôležitejšie informácie o jazde.

Nabíjanie

Možnosť voľby

 • Solárna strecha

  Nový Prius Plug-in Hybrid dokáže premieňať slnečnú energiu na hybnú silu. Solárna strecha premieňa slnečné žiarenie na náboj akumulátora a generuje až 8 km dodatočného elektrického dojazdu za deň.

 • Nabíjanie doma

  Nabíjaním doma zabezpečíte, že váš Prius Plug-in Hybrid bude vždy pripravený vyraziť. Z domácej elektrickej zásuvky alebo nástennej nabíjačky sa dá plne nabiť približne za štyri hodiny*. Stav nabitia vozidla môžete sledovať prostredníctvom mobilnej aplikácie MyT vo svojom smartfóne.

  * Presný čas nabíjania sa líši v závislosti od podmienok nabíjania.
 • Verejné nabíjanie

  Režim čisto elektrického vozidla (EV) v modeli Prius Plug-in Hybrid je ideálny na používanie v meste. Keď ste na cestách, využívajte výkonné verejné nabíjacie stanice, ktoré vám zaistia jednoduchú a pohodlnú jazdu bez emisií.

Kontrola nad vozidlom cez telefón

S aplikáciou MyT ste vy a váš Prius neustále v spojení. Pomocou nej si môžete napríklad predchladiť kabínu počas teplého dňa alebo na diaľku skontrolovať, či je vozidlo zamknuté a zabezpečené. Aplikácia MyT vám tiež pomôže sledovať stav nabitia akumulátora a čo najlepšie využiť zvýšenie elektrickej kapacity nového Priusu.
Zistiť viac

Toyota T-Mate. Váš pomocník pre bezpečnejšiu jazdu.

Užitočný jazdný pomocník T-Mate dodáva modelu Prius Plug-in špičkovú úroveň bezpečnosti. T-Mate predstavuje rad systémov, ktorých úlohou je pomáhať vám a zvyšovať bezpečnosť jazdy. Či už na diaľnici, v meste alebo pri parkovaní, T-Mate sa stará o to, aby ste boli stále v dobrých rukách. V zozname nižšie nájdete výber toho najlepšieho, pričom kompletný prehľad pomocníka T-Mate pre Prius Plug-in ponúka konfigurátor vozidla.
 • Predkolízny bezpečnostný systém (PCS)

  Predkolízny bezpečnostný systém dokáže zaznamenať prítomnosť iných vozidiel, chodcov, cyklistov či motocyklistov a zabrániť hroziacim zrážkam. Jeho úlohou je upozorniť vodiča zvukovými a vizuálnymi signálmi a pomáhať mu s brzdením. Ak vodič nezabrzdí včas, systém automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrážke alebo zmiernil jej následky. Najnovšia generácia PCS vodičovi pomôže aj v križovatke a pri vyhýbacích manévroch, vďaka systému podpory predchádzania kolíziám v križovatke a asistentovi núdzového riadenia.

 • Inteligentný adaptívny tempomat (iACC)

  Tento systém udržiava vopred nastavený minimálny odstup od vozidla vpredu. Ak sa stanovená vzdialenosť skráti, systém vozidlo spomalí a napokon aktivuje brzdy a zapne brzdové svetlá. V spolupráci so systémom rozpoznávania dopravných značiek (RSA) bude tento systém navyše zisťovať maximálnu povolenú rýchlosť na danej trase a navrhovať potrebné úpravy.

 • Systém núdzového zastavenia vozidla (EDSS)

  Keď systém určitý čas nezaznamená žiadne zásahy do riadenia zo strany vodiča, aktivuje sa výstražná zvuková signalizácia. Pokiaľ by vodič ani následne nereagoval, EDSS postupne spomalí až do úplného zastavenia, pričom vozidlo bezpečne zostáva vo svojom jazdnom pruhu. Pre upozornenie okolitej premávky sa aktivujú výstražné svetlá a zároveň sa odomknú dvere pre jednoduchý prístup záchranných zložiek.

 • Online aktualizácie bezpečnostných systémov (OTA)

  Aktualizácie na diaľku (Over The Air) vám umožňujú vylepšiť existujúce alebo pridať nové funkcie balíka Toyota Safety Sense vo vašom aute bez toho, aby ste museli navštíviť servisné stredisko.

 • Proaktívny asistent riadenia – asistent spomaľovania (PDA – DA)

  Systém podporuje plynulé spomaľovanie po zložení nohy z plynového pedála a priblížení sa k vpredu idúcemu vozidlu.

 • Systém sledovania dopravy pred vozidlom (FCTA)

  Tento systém podporuje vodiča pri približovaní sa nízkou rýchlosťou ku križovatke či vychádzaní z parkovacieho miesta upozornením na vozidlá blížiace sa zľava a sprava pred vozidlom.

 • Výstražný systém integrovaný do ambientného LED osvetlenia interiéru

  Ambientné osvetlenie spolupracuje so systémami T-Mate ako dodatočný spôsob upozornenia vodiča. V závislosti od modelu môže spolupracovať so systémami TSS, predkolíznym bezpečnostným systémom (PCS) alebo s asistentom bezpečného vystupovania (SEA).

Galéria modelu Toyota Prius Plug-in

Nový Prius vyzerá dobre z každého uhla. Je koncipovaný ako jednoliaty dizajn s ohromujúco čistým účelom a zaujme na pohľad, či sa naňho letmo zadívate len tak cez ulicu, alebo naňho hľadíte z okna kancelárie výškovej budovy. Strecha Skyview vizuálne nadväzuje na predné a zadné sklo, čím na novom Priuse zvýrazňuje štýl inšpirovaný vzhľadom kupé.

Najčastejšie otázky o plug-in hybridných vozidlách

Hybridné aj plug-in hybridné vozidlá využívajú rovnakú osvedčenú technológiu pohonu Toyota Hybrid Synergy Drive, ale s významným rozdielom. Plug-in hybridné vozidlá od spoločnosti Toyota majú podstatne vyššiu kapacitu akumulátora a väčší dojazd pri jazde na plne elektrický pohon – konkrétne v prípade modelu Prius Plug-in Hybrid je to viac ako 72 km*.

 

Vozidlá s pohonom typu plug-in sa môžu nabíjať aj z externého zdroja elektrickej energie, ako je napríklad domáca zásuvka, domáca nástenná nabíjačka alebo verejná nabíjačka. Hoci platí, že čo najčastejšie nabíjanie umožní dosiahnuť maximálnu účinnosť, plug-in hybridné vozidlá od spoločnosti Toyota jazdia v hybridnom režime, aj keď nie sú nabité.

 

V hybridnom režime všetky hybridné vozidlá značky Toyota plynule prepínajú medzi dvoma zdrojmi energie – účinným zážihovým motorom a inteligentným hybridným akumulátorom bez nutnosti dobíjania. To ponúka vysokú mieru flexibility, najmä na dlhších cestách.

 

 * Kombinovaná jazda v závislosti od jazdných podmienok a modelu.


Nový Prius je výkonný a hravo reaguje, čím prináša zážitok z jazdy plný dynamiky a potešenia. Vďaka pôsobivej trakcii a celkovému výkonu systému 223 k (DIN) zrýchli z nuly na 100 km/h už za 6,8 sekundy.

 

Model Prius Plug-in Hybrid s dvojitou DNA je účinnejší ako bežné vozidlo a prináša nižšiu spotrebu paliva aj nižšie emisie CO2. Prius Plug-in Hybrid zároveň ponúka všetky výhody elektrického pohonu, od výkonného okamžitého krútiaceho momentu až po takmer tichý chod pri jazde v meste.

Nový Prius ponúka viacero režimov jazdy a režim elektrickej jazdy EV vám umožňuje cestovať kamkoľvek iba na pohon akumulátora pri nulovej produkcii emisií. Prius Plug-in Hybrid má dojazd v čisto elektrickom režime viac ako 72 km*. Ba čo viac, v režime EV môžete uháňať na čisto elektrický pohon rýchlosťou až 135 km/h, a to ani nemusíte ísť na plný plyn**. V prípade dlhšej vzdialenosti ako dojazd na elektrický pohon funguje Prius Plug-in Hybrid ako hybridný automobil, ktorý na jazdu využíva kombináciu zážihového motora a rekuperovanej energie z akumulátora.


* Kombinovaný elektrický dojazd podľa WLTP pre vyšší stredný stupeň výbavy Mid+. Údaje o elektrickom dojazde pre vyššie stupne výbavy Prestige a Executive sú nižšie
** Podmienené dostatočným stavom nabitia (SOC)

Domáca elektrická zásuvka
Prius Plug-in Hybrid sa ľahko nabíja doma a umožňuje naplánovať nabíjanie tak, aby ste mohli využiť nižšie tarify za elektrickú energiu v noci a mimo špičky, čím sa znížia prevádzkové náklady.

Domáca nástenná nabíjačka
Nový Prius Plug-in Hybrid je v najlepšej kondícii, keď sa pravidelne nabíja, pričom domáca nástenná nabíjačka poskytuje pri nabíjaní optimálne pohodlie i bezpečnosť. Nabíjanie môžete sledovať a ovládať na diaľku pomocou mobilnej aplikácie MyT.


Verejné nabíjačky
Sieť verejných nabíjacích staníc predstavuje rýchly a jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť pravidelné nabíjanie vášho vozidla Prius. Pomocou mobilnej aplikácie MyT si môžete skontrolovať čas zostávajúci do úplného nabitia – čo je užitočné najmä pri používaní verejných nabíjačiek.

 

Nabitie modelu Prius Plug-in Hybrid z nuly na 100 % trvá približne štyri hodiny (230 V, 16 A). Presný čas bude závisieť od podmienok nabíjania.

Časté nabíjanie
Každodenné nabíjanie vám pomôže v maximálnej miere využiť možnosti elektrického pohonu vášho vozidla a získať z neho čo najviac potešenia.


Plynulá jazda
Optimalizáciou štýlu jazdy zlepšíte účinnosť svojho vozidla pri jazde na elektrický pohon a zároveň zabezpečíte vynikajúci výkon pri každej jazde.


Rekuperačné brzdenie
Zachytávanie kinetickej energie pri brzdení dobíja akumulátor a intuitívne spomaľuje vozidlo vždy, keď zložíte nohu z plynového pedála. Nový Prius umožňuje nastaviť úroveň rekuperačného brzdenia tak, aby vyhovovala vašim preferenciám.


Predhrievanie kabíny
Vďaka tepelnému kondicionovaniu kabíny na diaľku si môžete vychutnať vždy dokonalú teplotu v interiéri bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Vozidlo si môžete pred jazdou ochladiť alebo vyhriať bez toho, aby ste tým ohrozili dojazd akumulátora.

Nabíjajte pravidelne a všimnete si významné výhody jazdy na elektrický pohon, ako sú napríklad nižšie emisie či prevádzkové náklady. Pokiaľ však váš Prius poháňa palivo, dokáže jazdiť v hybridnom režime aj vtedy, keď je akumulátor vybitý.

Spoločnosť Toyota vyrába každý akumulátor tak, aby vydržal počas celej životnosti vášho vozidla. Na každý akumulátor sa poskytuje záruka 5 rokov/100 000 km*, ktorá sa môže s každoročnou kontrolou stavu hybridnej sústavy predĺžiť až na 10 rokov.

 

*Podľa toho, čo nastane skôr